Cvičeníčko, cvičení pro všechny

4. ledna, 2024

CVIČENÍČKO, CVIČENÍ PRO VŠECHNY
Vhodné zejména při potížích se zády, jako jejich prevence, ale i na posílení svalů.
Ve čtvrtek 4. a 11. ledna 2024 od 19 hod. v Centrum volného času Veselá (nad hasičárnou) proběhne ukázková lekce, tak to přijďte zkusit!

Základem cvičení je protažení a uvolnění celého těla a posilování zejména vnitřního stabilizačního systému, který nám “drží” záda a zajišťuje tělu správné fungování. Jeho oslabení způsobuje většinu bolestí zad. Ale v neposlední řadě taky posílením svalů pomáhá “tvarovat” tělo. Jde většinou o rehabilitační cviky, se kterými mám dlouholeté zkušenosti. Správně fungující vnitřní stabilizační systém = záda bez bolesti. Zlepšuje pohyb celého těla, uvolnění zatuhlého krku i celých zad, uleví od bolesti zad a kloubů, zlepšuje pohyblivost a rozsahu pohybu. Je vhodné při artritidě i artróze, při potížích s ploténkami a degenerativním postižením páteře souvisejícím s úrazem nebo věkem. Cvičíme na Veselé v úterý už více než rok a drtivá většina těch, které přišly poprvé, už zůstala a cvičí se mnou pravidelně.

Na začátku jsem jen navrhla pár kamarádkám a známým, jestli si se mnou nechtějí zacvičit to, co cvičím už roky a udržuje mě to v chodu. Postupně nás pár přibylo jen tím, že si o cvičení a jeho pozitivních účincích řekly cérky mezi sebou. Kapacita je ale omezená a tak nabízím termín cvičení i ve čtvrtky.

Kdo by měl zájem, napište mi zprávu přes Messenger nebo jsem dostupná na tel. čísle 773 200 470. Ráda vám i zodpovím dotazy. Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku. Jedna lekce trvá hodinu a stojí 100 Kč, karimatku s sebou.

Michaela Čočková

Munipolis

Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu